Posted in: Články

Veci čo na vás neznášam

Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré sú jasné asi väčšine ľudí. No existuje určitá skupina, ktorá asi …
Existuje zopár vecí ktoré ma neprestávajú prekvapovať.
Určite TOP s umiestnením na prvom mieste je „žuvanie žuvačky“.  Asi si viete predstaviť, že keď sa s niekým rozprávate, robíte mu výklad a on stále prežúva ako… Je to zvláštny pohľad. Aj sa pokúšam mnohokrát jemne dotyčného človeka upozorniť, že mu nerozumieť, nech zopakuje posledné slová a podobne. Nepomáha to.
Ďalším výdobytkom modernej doby je používanie mobilu. Prúpovidky typu: prepáčte musím to zdvihnúť, písanie odpovedí na SMS, časté zvonenie mobilu, sú pre mnohých ľudí samozrejmosťou. Aj ja mám zapnutý mobil a keď niekto volá zdvihnem ho. No počas výkladov len krátko a dohodnem sa, ja zavolám po výklade. Snažím sa nenarušovať- neprerušovať súvislosť výkladu.
Zvláštnou kapitolou je výklad cez PC. Tu pribúdajú neduhy ako: sústavné sa presúvanie, pohyb s mobilom(presun v rámci bytu, na balkón a pod.). Veľmi osobitým zvykom je zlozvyk fajčenia. Tu vety typu: som nervózny, bojím sa výkladu a preto musím si zapáliť, ja to nevydržím.. sú bežné. A keď sa pri výklade ešte riešia domáce záležitosti: riadenie detí, odpovedanie partnerovi, či venovanie sa ďalším záležitostiam. Potom je výklad veru pre mňa veľmi ťažký.
Zvláštnu kapitolu tvorí nepripravené spojenie cez PC, a  veta typu „ jato neviem ovládať, je to synove, nedá sa mi spojiť. Túto kapitolu viem a často pomáham na diaľku riešiť.
Mojím extrémom je ale veta typu.“ Už ležím v posteli(som po sprche a som …) Preto nemôžem zapnúť kameru“ Neskôr ju síce zapnú a tam skutočne je osôbka v posteli, resp. uterák na hlave a domáce negližé..

Síce dokážem aj za takýchto a horších podmienok pracovať- vyložiť klientovi karty, priblížiť mu jeho cestu. No výklad ma stojí neskutočne viac času, energie a úsilia ako normálne.

Back to Top