Články,Mágia

Cesty mágie 7 Magická Noc z 30.4. na 1.5.

Zdroj: vedminaizba
ВАЛЬПУРГИЕВА НОЧЬ ДЛЯ ВСЕХ. Авторский ритуал Инги Хосроевой

Noc z 30.4. na 1.5. asi na Slovensku poznáme ako noc, keď sa mládež zabávala do rána a mládenci stavali pred domami svojich vyvolených na dôkaz lásky máje/májky.
V českých krajoch naproti tomu zakladali na kopcoch ohne , cez ne skákali a pálili symbolicky handrové postavi čarodejníc. Túto noc nazývali noc pálenia čarodejníc.
A v nemecky hovoriacich krajoch poznajú tuto noc ako Valpružinu noc .
Katolické náboženstvo to premenovalo na Filipo Jakubskú noc.
Čarodejnice Wicca v túto noc slavia ako sviatok Beltain …
Tých názvov , významov na túto noc je veľa. Prečo ? Čo je také magické na tejto noci ? Kde je pôvod slávenia v túto noc ? A čo vlastne sa deje ?

História nám hovorí že v túto noc cca 500 r. pnl už starí Kelti pálili na kopcoch ohne . V ríme v túto noc bol sviatok bohyne Flóry – bohyne kvetín a oslavovali aj Lary stážcov domáceho kozuba,rodu. Plietli kvetinové vence, pálili kadidlo a do domov si prinášali orgován , pretože verili že uvolnuje energiu. Slovania zas v túto noc stavali máje/májky.Pálili Moreny ( nie všade to bolo v rovnaký čas na jar, niekde až v tento čas )
V staroveku sa zas verilo že sa otvárajú nebeské brány .
Niekde túto noc stotožnovali s sviatkom Beltane , pálenia čarodejníc. Verilo sa že v túto noc sa čarodejnice natierajú čarovnými masťami aby mohli lietať na svojich metlách. Lietať na sabbat a slúžiť tam svoje čierne omše ..
V túto magickú noc majú kvitnúť paprade a kdo má kvietok paprade uvidí kde sú skryté všetky poklady…

Je to čas kedy odchádza stará energia zimy, smrti a prichádza nová energia života, rozvoja ..

Je skutočnosťou že v túto noc sa otvárajú , stierajú hranice medzi našim svetom a tým za bránou , tzv. nebeským svetom. V túto noc sa duchovia našich predkov, duchovia vesmíru, miesta, prírody vracajú do nášho sveta.
Prichádzajú k nám na pomoc, prichádajú si vypočuť naše prosby , tak nejako pridu na návštevu aby uspokojili svoju túžbu po nás ,po našom svete živých.
V túto noc nechávame pohár čistej vody a kúsok vonavého chleba , ako pohostenie pre duše mrtvych. Aby neostali hladný a smädný.

Podla mitológie knažka bohyne Brigid – Walpulgirs , spolu s ľudom oslavuje v tuto noc svoj sviatok.
Kresťanstvo Premenovalo knažku Brigid na svatú Walpugris , pridelili jej znak-ochranu čiernych psov ,vlkov a dali dar predpovedania . Aj ked katolícka cirkev je v zásade proti vešteniu, predpovedaniu. Zrazu sa jej to hodilo..
Páčilo sa mi jedno prirovnanie že cirkev vyrába zo zeleninového šalátu , taliansky boršč..( autor Inga Chosreova – zdroj je uvedený dole) Musím podotknúť že vela informácií čerpám z diel pani Ingi Chosreovej a odporúčam aj mojim čitatelom , poslucháčom aby sa zatúlali na jej stránky , vypočuli si jej videa. Pre neznalých ruštiny doporučujem Google prekladač . Funguje dobre a aj mne pomáha.
No vráťme sa k Walpugris , ktorá nemá nič spoločnéso svätými , ved bola kňažkou.
Proste cirkev si prerába všetko na to ako sa jej to hodí.

Noc z 30.4 na 1.5. má magickú noc . Cez túto noc sa môžeme stretnúť s Duchmi predkov, Duchmi vesmíru a musíme rešpektovať ich prítomnosť v tieto silné energetické dni. V túto noc aspon otvorme okno , či vyberme sa von pod holé nebo , či na kopce . Zapálte sviečky , či ohne. Pripravte čierny oltár s darmi pre Duchov :Kvety, voda , chlieb, sladkosti, sušienky.., ozdobte ho podla svojho vkusu . Spravte si príjemné prostredia ako ked pozvete blízkych a chcete sa s nimi cítiť dobre.
Potom môžeme vykonať niekolko rituálov ako pozdrav duchov -predkov, podakovanie , či rituál na ochranu predka .
Cez túto noc môžeme vykonať aj viac rituálov a prosieb na pomoc od Duchov predkov, prírody ,vesmíru…
Konkretne rituali , načitania, prosby sú na stranke : vedminaizba.ru ( použite Google prekladač )

Na záver sa môžete rozlúčiť s Duchmi svojich predkov príjemno muzikou , či piesňou ktorú mali radi. Táto noc je magická, mala by slúžiť na stretnutia s Duchmi vašich predkov, či už priamo ked bdiete , alebo cez sny.
Krásnu magickú noc Vám praje veštec Jozef

veštec Jozef

Pod touto prezívkou ma väčšina z Vás pozná.

Veštím z kariet cigánskych, Lenormand a tarotov.

Pracujem s kyvadlom a robím Numerologické rozbory osobnosti a vzťahov.

Pomáham riešiť problémy s láskou,vzťahmi, prácou, peniazmi a vaším osudom.

Vždy, keď potrebujete pomôcť, stačí zavolať  0905/435408  a dohodnúť si stretnutie.

Váš   veštec Jozef

Mohlo by sa vám tiež páčiť...